DSC05173 1080x380

FESTIVAL VĚDY 2023

Dnem 8. 9. 2023 byl v pavilonu A1 brněnského výstaviště zahájen Festival vědy 2023, který trval až do neděle 10. září 2023, a to denně od 9 do 18 hodin. A o tom, že to nebyla nuda, svědčí počet návštěvníků a zájem o expozice ze světa vědy, techniky i historie. Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky, nejmladší i nejstarší – připravily interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují, nebo co už dokázaly. Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. se již tradičně účastnil tohoto velkého festivalu, jehož hlavním cílem bylo propagovat vědu.

Na expozici VÚVeL se představily 3 ze čtyř vědeckých oddělení ústavu. Připravený program byl plný zábav a nových zážitků. Návštěvníci se mohli seznámit s tajemstvím mikroorganizmů, které pomáhají ke zdraví, a s i těmi, které nás naopak zlobí. Ukázali jsme, co vše mají společného zvířata a lidé, jaký máme vztah s parazity a kdo je přenáší a také, co se skrývá v našich žilách a v krevním oběhu. Prostřednictvím hravých prvků, kvízů a pexes se mohli zájemci dozvědět nejenom zajímavé vědecké poznatky, ale také kuriozity ze světa vědy. Program na stánku byl vhodný pro děti i dospělé.

Účast VÚVeL na této akci byla podpořena Ministerstvem zemědělství ČR v rámci programu na podporu vzdělávání a poradenství.

Projevený zájem o vědu nás opět potěšil a příjemně překvapil.

Kolaz 267x200