DSC05043 720x380

Letní příměstský tábor VÚVeL je za námi

Ve dnech 10. 7. – 14. 7. 2023 jsme pro děti našich zaměstnanců úspěšně uskutečnili týden plný aktivit, dobrodružství a výletů nejen za zvířaty. V rámci letního příměstského tábora, který uspořádal Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v.v.i. s podporou Ministerstva zemědělství, nás v průběhu společného setkávání navštívilo celkem 15 dětí, kterým jsme nabídli aktivní a atraktivní prázdninový program.

Hlavním posláním tábora bylo putování přírodou a setkávání se zvířaty v barvách léta. Dětem jsme ukázali možnosti zdravého letního stravování, které je plné ovoce a zeleniny, společně jsme si vyzkoušeli přípravu zdravých nápojů a vysvětlili zdraví prospěšné látky a vitamíny, které se za chutí ovoce a zeleniny skrývají. Dětem jsme se snažili zajímavou formou přiblížit a poskytnout informace o nebezpečích přírodních živlů v létě a jak se chránit v přírodě i ve městě.

Kolaz Letni Tabor1 262x200
Děti se na zajímavých stanovištích seznámily s novými znalostmi a odnesly si zážitky, které získaly formou interaktivních her, kvízů a zábavných přednášek.

Cílem tábora bylo dětem atraktivní formou přiblížit oblasti související s agendou našeho ústavu a zemědělstvím. Naučný program o včelách, lesní pedagogika a poznávání zvířat v oboře, za zvířaty kolem světa při exkurzi zoologickou zahradou, zdravá strava a prospěšné látky nejen pod mikroskopem a v neposlední řadě výukový a zážitkový program našich profesionálních i dobrovolných hasičů... to vše děti provázelo na našem táboře. Dětem se po celou dobu skvěle věnovali naši zaměstnanci. Dík patří zejména našim skvělým táborovým instruktorkám Zuzce a Evce.

Kolaz Letni Tabor2 262x200
Odbornou část, poutavé výklady a prezentace pak skvěle připravily naše kolegyně z výzkumných skupin a další externí spolupracovníci (Lesy města Brna a.s., Zoo Brno a stanice zájmových činností, Hasičský záchranný sbor JMK, Sdružení dobrovolných hasičů Brno – Královo Pole, za přípravu občerstvení a stravování vždy skvělý GASTRONIC s.r.o.).
Na celé akci bylo nejkrásnější nadšené hodnocení od dětí a jsme rádi i za pozitivní zpětnou vazbu rodičů. Týdenní letní akce se báječně vydařila, takže doufejme, že zase někdy příště s dětmi na viděnou!

Kolaz Letni Tabor3 346x123
Velký dík patří všem, kteří pomohli vytvořit tak zajímavý a poutavý program pro děti a přispěli k podpoře činností i atraktivity našeho ústavu. Všem děkujeme!

 

Jiří Kolísek