Pohled do světa mikrobů a parazitů i využití termovize ve veterinární medicíně nabídla letošní expozice ústavu na FESTIVALU VĚDY 2021

Ve dnech 3. a 4. září 2021 se konal v areálu Dopravního hřiště Riviéra v Brně Festival vědy. Náš ústav připravil pro návštěvníky opět zajímavý program. V letošním roce prezentovali ústav kolegové z Oddělení infekčních chorob a preventivní medicíny a Oddělení farmakologie a toxikologie. Expozici navštívilo více jak 500 návštěvníků, hlavně žáků základních a středních škol, ale i rodičů a prarodičů.
Děti a mládež mohly pod mikroskopem pozorovat nejčastější parazity, které mohou napadat člověka i zvířata, a také se mohly více dozvědět o funkci enzymů v našem trávícím systému, a to zvláště ve vztahu k intoleranci na lepek. Byly také připraveny různě náročné ankety a kvízy, které mohly rozšířit jejich vědomosti v oblastech přírodních věd. Neméně zajímavou součástí expozice byla i ukázka měření teploty na dálku pomocí termovize, která se nyní např. aktuálně využívá v epidemii Covid-19. Velice náš potěšil zájem ze strany mladých návštěvníků, tvrzení, že mládež nemá o nic zájem, jen o hry na PC, se zde vůbec nepotvrdila. A to je dobře!

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i.
Hudcova 296/70
621 00 Brno
Česká republika

MVDr. Martin ŠANDA
PR Manager
Mob:+420 775 405 497
E-mail: sanda@vri.cz