Chrome 7m0D602sKl 1080x380

Tisková zpráva – Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. prezentoval na Pražském hradě

Veterinární medicína pro praxi je mezinárodní vědecká konference, jejíž 7. ročník proběhl v sobotu 3. října 2020 v Míčovně Pražského hradu. Letošní téma bylo JULES VERNE v současné veterinární medicíně. VÚVeL byl partnerem této akce.

Futurologický název předznamenal směr všech prezentací, nové technologie, přístupy k léčbě a jak dál. Vysokou úroveň přednášek zajišťovali např. prof. Gad Baneth, DVM, Ph.D., Dipl. ECVCP z Izraele, prof. MVDr. David Modrý, Ph.D., MVDr., Václav Ceplecha, Ph.D. Výzkumný ústav veterinárního lékařství reprezentoval pan MVDr. Jan Bernardy, PhD., s přednáškou na téma Dálkové měření teploty ve veterinárním lékařství . Tato inovativní metoda je novinkou ve veterinární medicíně a její použití v diagnostice chorob hospodářských zvířat má velkou perspektivu. Součástí prezentace VÚVeL byla také expozice, kde pracovníci ústavu prezentovali možnosti vzájemné spolupráce s praktickými veterinárními lékaři.

Na otázku jak akci hodnotíte, shodně odpověděli – Prof. MVDr. M. Svoboda, CSc., odborný garant konference a pan Zdeněk Brych, ředitel pořádající agentury VMEST a.s. „Jsme nadmíru spokojeni, že i v této složité době přijelo na Pražský hrad cca 100 účastníků a ještě 60 lékařů bylo připojeno online.“

„Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. se zúčastnil poprvé naší konference, což nás velice těší a velmi oceňujeme, že se praktičtí veterinární lékaři mohli dozvědět o velmi zajímavých projektech a také službách, které mohou využít ve své každodenní praxi.“ dodal Z. Brych.

MVDr. Martin ŠANDA
PR Manager
Mob:+420 775 405 497
E-mail: sanda@vri.cz