Logo Alehoop 720x380

Valná hromada konsorcia projektu H2020 ALEHOOP

Ve dnech 6. a 7. června se uskutečnila valná hromada konsorcia projektu H2020 "Biorefineries for the valorisation of macroalgal residual biomass and legume processing by-products to obtain new protein value chains for high-value food and feed applications – ALEHOOP“, kterou hostila společnost EV-ILVO nedaleko Gentu.

Akce byla zahájena představením pracovních balíčků projektu WP1, WP3, WP4 a WP10 vedoucími pracovníky a prezentací dosažených výsledků za posledních 6 měsíců. Závěry a zajímavé výsledky byly následně v rámci diskuze projednávány v rámci příprav periodické zprávy a byla identifikována  jejich návaznost na plán aktivit v dalším období.

Z pohledu VÚVeL byla nejdůležitější jednání o potřebném množství testovaného produktu a časovém harmonogramu jeho dodání tak, aby bylo možné plánované in vivo experimenty a na ně navázané následné laboratorní analýzy realizovat v co nejkratší době.

Účastníci valné hromady měli možnost si prohlédnout prostory a laboratoře společnosti EV-ILVO, kde probíhá testování nových látek a další výzkum pro projekt ALEHOOP včetně pilotního zařízení, které je využíváno v rámci projektu.

Poté následovala návštěva společnosti Nuscience, která v rámci projektu má na starosti přípravu krmných doplňkových látek z bílkovinného extraktu.

Další den byl program věnován představení aktivit jednotlivých týmů za poslední období a plánů na druhou polovinu roku 2023.

Po dvou dnech intenzivních debat, diskusí, spolupráce a navazování kontaktů skončilo 6. zasedání valné hromady ALEHOOP s velkým optimismem a silou do dalších měsíců práce.

Další informace o akci:
https://alehoop.eu/6th-general-assembly-meeting/

WhatsApp Image 2023 06 10 At 08.35.06 5 1024x461 1 346x156