MUDr. Sanda

Zemřel MVDr. Martin Šanda (1961 – 2022)

„Chtěl bych nějak pomáhat, nejvíc asi lidem bez domova, protože bez domova to musí být zlé.“ Naše poslední debata s kolegou a velkým „VÚVeL srdcařem“ MVDr. Martinem Šandou se točila kolem našich společných plánů na příští rok. Bohužel další zamýšlenou akci už spolu nepřipravíme.

Doktor Šanda byl příkladem pořekadla o návratu dobrých holubů. Na VÚVeL totiž působil už při svém studijním pobytu v letech 1985 - 1987. Poté prošel různými profesemi a firmami, aby se na VÚVeL znovu vrátil před 2 lety jako PR manažer. Neúnavně absolvoval akce spojené s propagací činnosti ústavu a vědy, natáčel videa a podcasty a s jeho články máme možnost se potkat na webových stránkách ústavu. Organizováním charitativních akcí dokázal lidi motivovat k tomu, aby si uvědomili, že jsou na světě také ti méně šťastní, kterým podpora ostatních může pomoci a přinést jim radost do života. Neméně záslužná je také jeho činnost ve prospěch spolku, který podporuje výcvik vodících a asistenčních psů.

V MVDr. Martinu Šandovi ztrácíme výborného kolegu, kamaráda, milovníka života a hlavně člověka, který dokázal v první řadě myslet na druhé. Věřím, že všichni, kteří Martina znali, mu věnují alespoň tichou vzpomínku.

Čest jeho památce

Jana Křížová
personalistka